Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Mda  :-\, din pacate nu prea ma pot inghesui sa ajut (inca am amintirea primaverii trecute si nu doresc sa fiu iar moarta de oboseala  :blush2:)
...la o adica, daca nu mai poate nimeni expune, cu atat mai mult cu cat nu este un afis care sa "oblige la violete", tema expozitiei poate fi orice alegem. Crezi Diana ca cei de la Gradina se vor supara ca vor fi expuse alte plante decat violete  :)
3
Dragi membri, in afara de mine cu hoia si vreo doua genseriaceae - mai expune cineva?

Daca sunt doar eu participant, si vreti sa veniti sa vedeti violete - n-o sa vedeti niciuna, caci eu nu am. :(

Se pare ca ar veni doamnele din Bulgaria cu violete. Dar, ele vin doar vineri!!
4
Mi-am amintit ca nu pot veni de vineri, am zi de raportari si voi fi la Calarasi. Nu se pune in discutie ca as putea lipsi  :'(
A intervenit ceva si pentru sambata 10 iunie   :P
O sa vad cand pot aduce floricelele la gradina urmand ca eu sa fi prezenta numai duminica.
5
Si eu ma bucur sa ne vedem  :woot_jump:

..dar tot ma intreb daca cei de la Gradina o sa accepte intalnirea noastra "noi ca niste floricele"  ;)
6
Ma bucur Mihaela. Sper sa fiu si eu vineri si sa ne vedem .
7
Buna, fetelor!

O sa vin si eu vineri, doar in calitate de vizitator, din pacate nu pot aduce nimic cu mine  :(
8
Pesticide, tratamente / Re: Calypso - insecticid
« Last post by Valkiria on May 22, 2017, 09:15 »
Tratez plantele in perioada asta. Si cautam informatii despre diferite acaricide-insecticide.
Nu gasisem despre Calypso si am depistat, intron sfarsit niste informatii, si am zis sa le notez, sa fie aci.
9
Pesticide, tratamente / Re: Calypso - insecticid
« Last post by simi on May 20, 2017, 15:57 »
Ce-i nimfa asta  ???
10
Pesticide, tratamente / Calypso - insecticid
« Last post by Valkiria on May 20, 2017, 15:23 »
Calypso - insecticid sistemic.

1 gram la 1 litru pentru udat.
0.5 grame la 1 litru pentru stropit.
Pages: [1] 2 3 ... 10