Author Topic: Pregatirea pentru expozitia de primavara , 9- 11 iunie 2017  (Read 1207 times)

Offline doina

• Hero Member
Ma bucur Mihaela. Sper sa fiu si eu vineri si sa ne vedem .

Offline simi

• Hero Member
Si eu ma bucur sa ne vedem  :woot_jump:

..dar tot ma intreb daca cei de la Gradina o sa accepte intalnirea noastra "noi ca niste floricele"  ;)

Offline doina

• Hero Member
Mi-am amintit ca nu pot veni de vineri, am zi de raportari si voi fi la Calarasi. Nu se pune in discutie ca as putea lipsi  :'(
A intervenit ceva si pentru sambata 10 iunie   :P
O sa vad cand pot aduce floricelele la gradina urmand ca eu sa fi prezenta numai duminica.

Offline Valkiria

• Moderator
  • Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Dragi membri, in afara de mine cu hoia si vreo doua genseriaceae - mai expune cineva?

Daca sunt doar eu participant, si vreti sa veniti sa vedeti violete - n-o sa vedeti niciuna, caci eu nu am. :(

Se pare ca ar veni doamnele din Bulgaria cu violete. Dar, ele vin doar vineri!!

Offline doina

• Hero Member
Eu am doar vre-o 5 violete, 2 columnei si niste hoya.

Offline simi

• Hero Member
Mda  :-\, din pacate nu prea ma pot inghesui sa ajut (inca am amintirea primaverii trecute si nu doresc sa fiu iar moarta de oboseala  :blush2:)
...la o adica, daca nu mai poate nimeni expune, cu atat mai mult cu cat nu este un afis care sa "oblige la violete", tema expozitiei poate fi orice alegem. Crezi Diana ca cei de la Gradina se vor supara ca vor fi expuse alte plante decat violete  :)

Offline myrela

• Sr. Member
Intr-adevar, nu-i simplu sa faci caciuli de flori la violete , d'apoi sa fie toate la aceeasi data, m-am convins  :mega_shok:
Am doar 5 cu 3-5 tije florale, cu una -doua floricele deschise acuma....
Le-am transplantat in ianuarie, plus puisorii ce-i aveam atunci ......dar cred ca am gresit la temperatura din incapere, cam 19 grade C. Lumina zic eu ca aveau destula, naturala, in balcon cu geam tot peretele .
 Asta e acuma, intre timp a aparut ceva de nu mai pot veni , si nici in toamna....

O varianta ar fii daca s-ar aduce violete variegate, care-s frumoase ele si neinflorite si la eticheta sa se imprime si poza color.....

Tin pumnii stransi  :air_kiss:

Offline uca ilenuca

• Newbie
  • *
Buna ziua! Am o violeta RS Kabare inflorita cu care voi participa la expo. Am 5 pahare cu 3-5 arhimenes imbobociti. Nu cred ca vor inflori pana vineri, dar vreau sa i daruiesc. O zi frumoasa! :D :) ;)

Offline uca ilenuca

• Newbie
  • *
Sunt prezenta vineri si sambata!   :dance:

Offline simi

• Hero Member
 :clapping:  :clapping: Minunate vestile!

Offline olivia

• Hero Member
Intalniri cat mai placute la expozitie!
Si cum e viata, plina de suisuri si coborasuri, probabil la anul va fi mare agitatie.  :aroma:

Offline simi

• Hero Member
Olivia o sa-ti ducem dorul la expo  :-* ...speram sa fii bine in ciuda suisurilor si coborasiurilor vietii  ;)

Offline Valkiria

• Moderator
  • Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Plec acus spre gradina sa amenajez sala.

Vineri se pare ca voi fi doar eu cu hoia si gesneriaceae. Daca ajunge si Ilenuca cu violeta.

Deci, daca vreti sa veniti sa vedeti violete - vineri va fi doar una. Mai multe - cand vine Doina.

Fetele din Bulgaria nu pot veni, le-a intervenit altceva. Poate la toamna.

Offline uca ilenuca

• Newbie
  • *
Vin, vin :) :) :). La ce ora sa fiu acolo pentru a putea sa te si ajuta, daca mai e nevoie de ceva? 
Imi pare foarte rau ca nu vin doamnele din Bulgaria. :'(
Aduc si arhimenesi imbobociti. 

Facebook Comments