Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Nu se apropie expozitia. Daca s-ar fi apropiat trebuia sa se stie de mult pentru pregatirea florilor.
3
Pai depinde cat esti de grabita: ceva mai tarziu este de pe 29 Martie 2017 la ora 18:50 - MIERCURI - Luna intra in Taur - Se pot inradacina frunze... (deci si semana "buruieni" :)  ;) )
Sau ceva mai curand: 20 Martie 2017 la ora 17:35 - LUNI - Luna intra in Capricorn - Sunt recomandate udatul, administrarea biostimulatorilor, dar si tratarea impotriva daunatorilor. Si mai este si Echinoctiul de primavara luni!!
Sincer iti recomand perioada de dupa Luna Noua, tu faci insa cum crezi si-ti avantajeaza programul  :-*
4
Mai are cineva minunea asta? eu am pierdut-o....
5
okai, :) ,doar ca eu ma uit la calendar ca pisica.....vad ca am ratat perioada 15- 17 martie si nu vad scris o alta perioada buna de semanat ....  :cactus:
6
 ??? Myrela crezi ca violetele au statut special doar pentru ca sunt tinute in casa ...la noi ca in alte tari (spre exemplu sudul Italiei) pot fi considerate chiar "balarii ce cresc la marginea drumului"  :P
Deci poti folosi calendarul scris de Ena si pentru semanaturi in gradina  :-*
7
pentru semanat in gradina care sunt cele mai bune zile luna aceasta?  :confused:
8
Multumesc, Ena  :air_kiss:
Eu chiar am in plan saptamana viitoare ceva de lucru cu plantele.
9
    S-a decis cu aproximatie data expozitiei de primavara de anul acesta? Suntem cativa nerabdatori care de abia asteptam evenimentul.(imi cer scuze anticipat deoarece nu prea stiu cum si unde se scriu mesajele)    ;D
10
Alte Gesneriaceae / Re: Seemania 'Bolivian Sunset'
« Last post by sini on March 14, 2017, 08:00 »
Am si o nelamurire.Ma poate ajuta cineva?
Este vreo legatura intre Seemania Bolivian Sunset care este aici si Gloxinia sylvatica - Bolivian Sunset (poza de mai jos)?
Pages: [1] 2 3 ... 10