Author Topic: Ne intalnim si povestim  (Read 26379 times)

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
Ne intalnim si povestim
« on: February 26, 2012, 16:14 »
nici nu stiu cu ce sa incep...pai incep prin a o pari pe georgy ca a uitat sa se dea jos din metrou si a ajuns la izvor si prin a o pari pe maria ca a incurcat muzeul taranului cu cel al satului  :P deci sunteti spuseeee! 
ei, acum sa trecem la lucruri serioase si am sa va zic ca m-a surprins placut georgy care s-a mai schimbat si arata asa mai domisoara, na, doar a crescut fata si are 19 ani, iar maria ... ma tem ca n-am cuvinte sa o descriu. e asa de dragalasa, inalta si frumoasa si are o piticuta de copila care zici ca-i pui de spiridus. maria e vorbareata, prietenoasa si are umor. deci mi-a placut despre fete si oricand as repeta intalnirea cu ele pentru ca nu-i timp pierdut  ;)
am tras asa o vizita in fuga prin muzeu si am chitait nitel cand am vazut picturi naive cu adam si eva pe care maria a remarcat ca artistul popular i-a desenat cam la fel, iar sarpele...sarpele ziceai ca-i o cobra cu cioc  :)) atentia ne-a mai fost retinuta de bucati de teracota decorate cu albinute, pauni si pesti spada si am studiat si vreo doua retete traditionale - maria, astept poza cu poalele in brau  ;D (oanna si mitza, ma gandesc la reteta pozata, e clar?).
dupa raita prin muzeu am coborat si am mers in spatele muzeului unde era targul de martisoare. acolo era foiala mare si n-am reusit sa ramanem grup asa ca pe maria, spiridusul si sotul ei i-am lasat sa isi faca programul singuri, iar eu cu georgy am luat la puricat masuta cu masuta. martisoare de tot felul: ceramica nearsa, cristale, ineluse, bratari, cercei, martisoare din piele, martisoare de lemn cu simboluri populare pentru soare, mama, iubire (eu am optat pentru astea de lemn, care mi s-au parut mai aproape de ideea traditionala de martisor), erau si martisoare moderne. astea din urma aratau ca niste placi cu circuite integrate din care ieseau fire incalcite de lita, ba mai aveau agatate de ele si cate un  logo de la turbo sau de la nokia  :o ei, rabdare sa fi avut sa stai sa studiezi ca sigur se gasea cate ceva pe gustul fiecaruia.
erau si oferte de prajituri de casa, turta dulce, ciocolata de casa. eu le-am luat baietilor o prajitura cu caramel si nuci ca, de, trebuia sa le duc si lor ceva, nu?
cu georgy am baut si o cafea la barul de acolo si am mai sporovait si noi ca fetele. acum ca tot am parat-o pe georgy ca s-a ratacit la metrou sa va spun si eu ca in loc sa iau metroul spre unirea l-am luat spre pipera, deci clar era azi ceva in aer de ne-am ratacit toate  ;D

sa nu cereti poze ca n-am facut, da' sa ma credeti pe cuvant cand v-am laudat fetele!
« Last Edit: February 26, 2012, 16:18 by madalina »

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie
Re: Ne intalnim si povestim
« Reply #1 on: February 26, 2012, 16:24 »
Greu s-au aliniat planetele azi cu metrourile si muzeele  ;D
Frumos, bravos, gagicilor, ca v-ati intalnit si v-ati (re)vazut. Sa vina si Georgy si Maria sa ne zica una-alta, ca altfel nu cred ce zice Madalina

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #2 on: February 26, 2012, 16:31 »
Bravo,fetelor.Ati avut o zi pe cinste,mai ales ca afost si vremea frumoasa.La fel zic si eu,ca Oana,asteptam si parerile fetelor sa aflam si cum s-au simtit ele. ;D
Mada,ne-ai luat martisoare? :P

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #3 on: February 26, 2012, 16:34 »
Madalina, un martisor lichid si pentru mine?

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #4 on: February 26, 2012, 16:36 »
Ma gandesc ca tie ti-a luat d-ala cu circuite,da' mie?

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #5 on: February 26, 2012, 16:41 »
bai, erau niste doamne care vindeau palinca, da' nu te stiam consumatoare  :P

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #6 on: February 26, 2012, 16:43 »
nup. ca nu veniti in bucuresti  >:(
daca imi zici tu ca vii saptamana viitoare in bucuresti si treci pe la mine ma duc si-ti iau un martisor cu mov ca stiu ca-ti place culoarea! acum ma duc!

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #7 on: February 26, 2012, 16:48 »
bai, erau niste doamne care vindeau palinca, da' nu te stiam consumatoare  :P

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #8 on: February 26, 2012, 16:50 »
nup. ca nu veniti in bucuresti  >:(
daca imi zici tu ca vii saptamana viitoare in bucuresti si treci pe la mine ma duc si-ti iau un martisor cu mov ca stiu ca-ti place culoarea! acum ma duc!
UUoooff!
Dar mi-l dai cand vin cu rodii!

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #9 on: February 26, 2012, 16:55 »
Tuica sa beti voi

Offline maria0

• Hero Member
« Reply #10 on: February 26, 2012, 17:10 »
SALUT !In sfirsit a ajuns ziua cea mare ! sa incep cu faptul ca aveam niste emottttttii ca nu ma vedeam  :-[ zic eu care abia am aflat de voi ....imi imaginam ca o sa fiu ca o cioara care a aterizat intr-un stol deja format ....deci eram cu sufletul la gura mai ales ca am facut-o din prima intirziind cu  aproape o ora !zic daca ma mai asteapta fetele atunci nu-i totul pierdut:) apoi in loc sa merg la un muzeu am apucat-o la altul  ;D  intr-un sfirsit le-am vazut pe fete  !care mi sau parut atit de binevoitoare si primitoare ca imediat m-am simtit ca aici pe forum  ......acum sa i-au pe fiecare in parte :) mada de, asa cum am gindit e o vesela si de ca o mamica cu staj :) mersi mult pentru surpriza :) si george care cum am aflat e una din micile iubitoare de floricele si a stat mai tacuta sper sa nu o speriat eu cu galagia mea ... deci ca concluzie astept o noua intilnire si deja sigur las" bagajul "acasa sa pot si eu sa mai chicotesc...si sa nu pierd cafeluta...v-am pupat!
Sunt drumuri ce ne cauta demult, si-ajung la noi cand
noi suntem plecati in cautarea lor pe alte drumuri.

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #11 on: February 26, 2012, 17:17 »
Madalina e cea mai vorbareata uoama de pe planeta, nu ai cum sa te simti nu-stiu-cum cu ea  ;)
Iar Georgica e fata cuminte, mai. Imi venea sa zic ca e copil cuminte, dar nu mai e copil, are 19 ani deja. Ca o paranteza, acuma poate sa bea linistita cocteiluri cu nume dubioase, dar o las pe ea sa povesteasca asta

Bravo! Sa repetati intalnirea dar sa o luati cu forta si pe Valkiria!

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #12 on: February 26, 2012, 17:21 »
dap. trebuie sa repetam intalnirea, dar undeva unde sa nu tropim atata si nici sa nu fie asa zumzaia si imbulzeala.
ziceti voi cand aveti timp ca la mine e mai simplut si se descurca mai usor adrian cu copilul care e de acum baiat mare si nici de invatat pentru bac n-am  ;)
si poate o prindem si pe valkiria intre doua zomotoceli de nepot si doua ghivece de udat  :P

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #13 on: February 26, 2012, 17:22 »
Madalina e cea mai vorbareata uoama de pe planeta, nu ai cum sa te simti nu-stiu-cum cu ea  ;)
Iar Georgica e fata cuminte, mai. Imi venea sa zic ca e copil cuminte, dar nu mai e copil, are 19 ani deja. Ca o paranteza, acuma poate sa bea linistita cocteiluri cu nume dubioase, dar o las pe ea sa povesteasca asta

Bravo! Sa repetati intalnirea dar sa o luati cu forta si pe Valkiria!
hehehehe, pai sa zica ea, ca doar i-am aratat ce aveau baietii aia in meniu la muzeu  ;D

Offline georgy

• Hero Member
« Reply #14 on: February 26, 2012, 19:23 »
Imi pare bine ca ne-am intalnit. Maria, ma bucur ca te-am cunoscut. E o persoana mereu cu zambetu' pe buze, amuzanta. Eu nu sunt prea sociabila, ma acomodez mai greu, asa ca nu-ti face griji./
Mada, imi pare rau ca am intarziat, dar ma bucur ca nu am fost singura. Maria, pup. Oricum, nu stiu pe unde am luat-o la Victoriei, dar am ajuns relativ repede. Mama chiar spunea ca trebuia sa iau metroul cu tine si sa il schimb.
A fost faina vizita la muzeu. Mai ales, ca n-am mai fost de cativa ani. S-a schimbat in bine. Mi-au placut costumele populare si oalele mari de lut. Le dau si o bila neagra: nu e nimeni care sa-ti prezinte obiectele. Persoanele specializate ascultau muzica sau stateau de vorba. N-am indraznit sa le deranjez cu intrebarile mele.
La targul de 1 martie era: galagie, aglomeratie, diverse modele de martisoare. Unele mi-au placut, pe altele nu prea le-am inteles. Bineinteles ca am dat peste celebrul cocktail, dar parca nu se potrivea cu atmosfera din jur.
Hai ca vine primavara, asa ca sper sa mai gasim timp de mici intalniri.
Sa repetati intalnirea dar sa o luati cu forta si pe Valkiria!
Te luam si pe tine.