Author Topic: Sport pe bune  (Read 12272 times)

Offline Ruxee

• Newbie
  • *
Re: Sport pe bune
« Reply #15 on: March 14, 2012, 18:20 »
Aleea incepe imediat dupa strandul Cara si e lunga. Sala este undeva la mujlocul eu. Pentru tine,cam in dreptul Fizicienilor,peste drum ar veni. pricepi ceva? Uita-te pe harta. Pretul este cam mare,dar...180 nelimitat. Adica iesi bine daca ajungi de 10-12 ori pe luna.
Eu am sa merg lunea,joia  si sambata. Te mai anunt maine cum a fost :)

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie
« Reply #16 on: March 14, 2012, 22:15 »
Ma laud si eu, desi eu nu prestez la sala, ci in sufrageria proprietate personala pe persoana educatie fizica. Eu de obicei fac niste abdomene, niste flotari ca fetele, fandari, bicicleta, minuni din-astea ca sa nu stau sa ma vestejesc ca palamida la soare. Ei, azi am incercat si niste exercitii cardio. Ele par foarte simple asa, la prima vedere, mai ales cand o vezi p-aia ca le face cu atata usurinta. Dar dupa primele 10 secunde, incep sa-ti tremure toate oasele si urmatoarele 40 de secunde pana la pauza ti se par ore. Sunt solicitante, dar imi plac si continuu sa le fac. Ce asteptari am? Sa ajut la scaderea colesterolului sub 190 (noul prag psihologic ;D ) si, in principiu, sa nu ma vestejesc, am mai zis. Daca oi scadea vreun gram, m, vedem, desi nu tin neaparat.

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #17 on: March 14, 2012, 22:30 »
Vino la mine la tara ca sa vezi de nu scazi colesterolul cat ai zice doo peste. ;D Iti dau si ficatzi din toate pasarile pe care le am,mai ales de rata si curcan. :D

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #18 on: March 14, 2012, 22:57 »
Nu curcanu' ma coafeaza, ci mai ales gasca. Indopata, daca se poate ;D

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #19 on: March 14, 2012, 23:10 »
P-ala de gasca nu ti-l dau gratis,trebuie sa faci ceva pentru el. :D

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #20 on: March 14, 2012, 23:13 »
Fac cardio. Si bashti d-aici, ca stricam topicul fetelor si ne ushuie Valkiria iar la cabinetul nostru. 

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #21 on: March 14, 2012, 23:15 »
Stai ca revenim la subiect.Te pun sa calaresti curcanul ca sa scazi colesterolul. ;D

Offline maria0

• Hero Member
« Reply #22 on: March 15, 2012, 08:16 »
unde aparem transformam topicele in harababura ???
Sunt drumuri ce ne cauta demult, si-ajung la noi cand
noi suntem plecati in cautarea lor pe alte drumuri.

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
« Reply #23 on: March 15, 2012, 09:38 »
eu care, nuuuu, n-am stricat un topic in viata vietilor mele (neeeeah!) ma simt datoare sa spun

Offline Ruxee

• Newbie
  • *
« Reply #24 on: March 22, 2012, 14:43 »
Azi merg la prima ora de Spinning! Adica mers pe bicicleta indoor. Biciclete ca cele de-adevarat,se merge pe muzica,cu antrenor,variantii ale ritmului...Cica e bun pt inima,chestii de varste mai inaintate. Va tin la curent :P

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
« Reply #25 on: March 28, 2012, 11:13 »
Ruxee, cum a fost?
Ai apucat si vreo ora de zumba?

Noi avem luni step cu un baiat, la sfasit cu exercitii de relaxare, respiratie, stretching - foarte misto. :)

Offline Ruxee

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: March 29, 2012, 16:14 »
Da,am fost. Azi merg din nou,e un program mai cardio se cheama steel/ns cum.
im place,au conditii bune,e aproape de casa ceea ce e esential. stai,sa inteleg,Valkiria, mergi tot acolo?  ;)

Zumba nu am prins,nu apuc decat maxim de 2 ori pe saptamana.

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
« Reply #27 on: March 31, 2012, 20:45 »
Merg unde am mers si pana acum, pana imi expira abonamentul. Apoi continuu dupa Pasti, ma gandesc pana atunci unde.
Aici unde merg e 150 lei pe luna - nelimitat.

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #28 on: June 16, 2012, 21:08 »
Ca sa nu ingropam topicul. Mi-am gasit o sala aproape de casa si am inceput sa fac niste sport. Cam de patru-cinci ori pe saptamana, vreo doua ore, fac cardio si ceva agitatie pe la aparatele alea pe-acolo. Evident, am grija si la ce mananc. Numai bine, mi-am luat masina de facut paine cand m-am lasat de mancat paine. Epic facepalm, asta e.

La sauna nu ma bag, ca mi se pare groaznic de peste mana, plus ca trebuie sa anunt cu o ora inainte la receptie ca sa pregateasca p-acolo dracu' stie ce. Sa taie lemne, sa faca focu' sau ceva.

Ce-i misto? Sala iti face un program mai ordonat. In weekend nu ma mai scol la 12-1 ci mai devreme pentru ca imi place sa merg dimineata la sala, ca e mai gol si am toate aparatele la dispozitie si nu ma bat pe banda cu nimeni. Plus de asta, nu ma flescai de la 27 de ani. Colesterolu' se duce in jos.

Ce-i naspa? Ca ma plictisesc de moarte. Inca nu stiu cum sa fac cu telefonul si castile. Nu am unde sa-l bag ca sa pot sa ascult muzica sau un audiobook. In mana nu pot sa-l tin, ca fac treaba cu ele, din brate imi pica, buzunare nu am la echipamentul meu. Deci problem serios. Ceva sugestii?

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #29 on: June 16, 2012, 21:10 »
Iti iei un echipament nou cu ''pozanare''. ;D