Author Topic: Produse, haine, jucarii pentru copii  (Read 6541 times)

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Produse, haine, jucarii pentru copii
« on: September 13, 2012, 15:59 »
Voi de unde cumparati chestii din astea mai importante si mai mari pentru copii?
Acum cautam scaun auto si bicicleta din aia mica-mica pentru copii.

Stiu ca se gasesc in toate supermarketurile, ma gandeam daca ati trecut prin astfel de experiente, poate aveti recomandari de firme, magazine, marci - optim calitate-pret.  ::)

Offline maria0

• Hero Member
Re: Produse, haine, jucarii pentru copii
« Reply #1 on: September 13, 2012, 17:43 »
scaun am luat de la chicco direct de pe site,si diferite lucruri de la magazine online
Sunt drumuri ce ne cauta demult, si-ajung la noi cand
noi suntem plecati in cautarea lor pe alte drumuri.

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #2 on: September 13, 2012, 18:20 »
De pe la eMAG stiu ca-si mai cumpara cineva articole pentru copii.
Aici sunt scaune de masina http://www.emag.ro/scaune-auto-si-accesorii?ref=vc_cat
Si aici biciclete http://www.emag.ro/biciclete-si-triciclete?ref=vc_cat
« Last Edit: September 13, 2012, 18:36 by Mitza »

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie
« Reply #3 on: September 13, 2012, 19:00 »
Ebay, pt cine are paypal.

Offline Johana

• Full Member
« Reply #4 on: September 13, 2012, 23:01 »
Se pot lua lucruri dragute noi sau putin folosite de pe diverse forumuri despre copii.
Eu am luat un scaun de masina de la Bertonii de la o mamica care nu l-a prea folosit si era aproape nou. Pentru ceea de-a doua fetita am luat acelasi model de scaun de la Auchan cand era la oferta.
Depinde si ce te intereseaza si cat de mari sunt pretentiile si bineinteles si buzunarele.... ;)

Offline Valkiria

• Hero Member
« Reply #5 on: September 14, 2012, 11:13 »
Eu ma cam inpotmolesc pe ebay-ul asta. Mi se par asa de multe si imprastiate si diferite, ca nu mai stii la ce sa atragi atentia si ce poate sa iti scape.

Ma apuc sa ma uit incetisor pe site-uri.  :aikido:

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie
« Reply #6 on: September 14, 2012, 19:07 »
Ebay-ul e ca o jungla, ai dreptate. Eu folosesc foarte mult filtrele (denumire de produse, tara de livrare, low price first), altfel nu mi-ar ajunge viata sa rasfoiesc toate paginile alea. Am gasit niste chestii foooaaaarte misto p-acolo, sa vina fetele sa zica despre comori :D Iar pentru accesoriile pentru copii chiar merita efortul. Incearca pe ebay.co.uk, e mai la indemana decat site-ul de .us.

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
« Reply #7 on: September 14, 2012, 19:59 »
eu am luat de pe e-bay un carucior, scaun auto, cos pentru bebeii mici, mici si un alt cos pentru bebeii mai marisori cu echivalentul a ~ 1000 ron.  caruciorul era dotat si cu plasa contra insectelor si cu aparatoare de ploaie si cu geanta de pus biberoane si diverse, avea maner reversibil si se transforma si in carucior cu landou si in carucior sport. pentru toate astea, la aceeasi calitate, in romania dadeam in jur de 2500- 3000 ron.

Offline Valkiria

• Hero Member
Lucruri pentru bebelusi
« Reply #8 on: March 07, 2014, 10:31 »
Inca n-am inceput si deja ma doare capul de cate chestii am de luat si de pus la punct.  ???

De unde ati cumparat cand ati avut nevoie, adrese pe net, magazine reale.
Sfaturi, la ce sa atrag atentia?

Poate aveti unele chestii de dat, care nu va mai folosesc, nu mai aveti nevoie?

Maine ma duc la o raita prin magazine, sa vad ce si cat costa..macar sa-mi notez cele mai indispensabile chestii - patut, carut, cadita-masa de infasat.

Offline Christina

• Sr. Member
Re: Lucruri pentru bebelusi
« Reply #9 on: March 07, 2014, 10:51 »
Eu n-am avut chef de alergat prin magazine cand eram insarcinata, asa ca am cascat ochii pe net la carucior, patut si scaun.

Magazine sunt destule, dar ce e in oras si pe net sunt si in Europa, chiar mult mai ieftine. 

Hainute am primit, dar cele mai multe  le-am luat din C&A, H&M si NAN.

O varianta ar mai fii si Baby Expo, care cred ca e in aceasta perioada la Sala Polivalenta.

Si eu zic sa nu te grabesti, ca oricum o sa primesti multe.

Te pupic!

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #10 on: March 07, 2014, 11:45 »
dap. haine o sa primesti si o sa constati ca nici n-o sa apuci sa imbraci copilul in toate si vor ramane mici. toata lumea iti va aduce hainute pt iesit afara, asa ca tu orienteaza-te catre haine de casa. eu cu ajutorul marmotzetului ( :air_kiss: marmo) am gasit pe ebay un carut cu de toate in 1 , inclusiv scaun pt masina. am dat pe el echivalentul a 1200 ron si daca luam de pe la noi toate piesele de aceeasi calitate ma duceam lejer  la 3500 ron.
cand alegi carutul ai in vedere si cate etaje trebuie sa urci cu el pt ca tu o sa-l cari in sus si in jos pe scari in majoritatea timpului  ;)

Offline simi

• Hero Member
« Reply #11 on: March 07, 2014, 12:00 »
Sfatul meu de matusa la doi nepoti este sa nu te grabesti sa-ti incurci inca casa cu patutz, carutz pentru ca atunci cand e nou-nascut cel mai simplu este sa dormi cu el in pat ...daca ai pat dublu va fi "triplu" pana mai termini cu alaptatul din 2-3 ore. Si in timpul asta te dumiresti si ce-ti trebuie, ce primesti...  :baby:
Iar despre carutz, luand in considerare cate trepte ai de urcat, pentru inceput este cel mai util acel cosuletz de masina (in care stau copii in masina). Asa a fost carata nepoata mea peste tot! (inclusiv la banca unde ridica alocatia ca peste tooooot sunt scari  :o)...si un "marsupiu" din acela in care se tin bebelushii pe piept este foarte util cel putin pana mai creste bebe  :dance:

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #12 on: March 07, 2014, 12:07 »
contrez sfatul de matusa cu unul de mama  ;D
mai bine pune patutul in apropiere de patul ei si mai bine strange din dinti pt cateva luni decat sa constate ca patul dublu s-a tranformat in pat triplu pt cativa ani  ;) sa nu-i subestimezi pe bebelusi pt ca stiu ei bine cum sa faca sa se instaleze in patul celor mari

Offline simi

• Hero Member
« Reply #13 on: March 07, 2014, 12:13 »
 ;D ai dreptate Mada! Andreea doarme cu ambii copii  :D

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #14 on: March 07, 2014, 12:23 »
hehehe, nici nu ma mir ca dorm in gasca acum. in plus depinde si de copil, daca el nu cere mancare noaptea si vrea sa doarma, de ce sa creezi un precedent si sa-l iei "preventiv" cu tine in pat?  ;)