Author Topic: Cadouri de Craciun  (Read 3932 times)

Offline Oana

• Hero Member
  • Cea mai unica mica cu caciula mare
    • bitchingthatmovie
Cadouri de Craciun
« on: December 05, 2012, 19:29 »
De fiecare data cand se apropie Craciunul, imi vine sa ma duc in lume, din motivul pentru ca si anume niciodata nu stiu ce cadouri sa mai cumpar. Asa ca va rog foooaaaarte frumos sa va asterneti aici ideile si inspiratia. Ce-i luati lu' mama, lu' tata, lu' prietenu'/sotu', colega de birou etc.

Incep eu cu ce i-am luat unei prietene (care sper ca nu citeste aici): niste chestii de machiaj si un set de facut fondue de ciocolata si niste chestii feng shui de decorat casa noua. Si lu' tata ii iau casti pt calculator, ca e ca un copil mic pe langa el si acum parca-parca ar vrea casti. In rest, nu mai stiu.

Offline georgy

• Hero Member
Re: Cadouri de Craciun
« Reply #1 on: December 06, 2012, 09:17 »
Pare dificil, dar daca stai si analizezi, un pic, o sa ti se para floare la ureche ;D
Iei o foaie si un creion si iti notezi persoanele. Incerci sa-ti amintesti daca si-au exprimat dorintele. Daca n-au facut-o, notezi pasiunea fiecarei persoane. Imposibil sa nu aiba macar una!
Poti sa le cumperi un fular, o manusa, etc, dar poti sa pui alaturi si un lucru confectionat de tine.

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #2 on: December 06, 2012, 20:36 »
Eu cunosc numai oameni fara pasiuni si care nu-si exprima dorinte, din pacate  :(
Iar eu am pasiuni si mi le si exprim dar degeaba  ;D

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #3 on: December 06, 2012, 20:43 »
 ;D ;D ;D

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
« Reply #4 on: December 07, 2012, 14:54 »
Cata nedreptate! :))

Despre cadouri, mi-a venit unul in cap, dar simplu si care poate fi facut oricui. Sunt seturi de ceaiuri asa mai selecte, in forma de cadou. Nu sturi de cani sau ceanic, ci o colectie de infuzii diferite, combinatii - mi se pare foarte special.
Exista si pentru bautorii de cafea asa ceva. Am vazut in mall-uri.

Si inca un cadou pe care l-am facut la nunta unei colege de birou - un set de pahare pentru Martini cu o carte cu retere de tot felul de cocktailuri.

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #5 on: December 08, 2012, 22:26 »
Dap, sunt si eu fan ceaiuri!  :smiles45:
Hai ca mai zic. Am mai cumparat pentru mama o crema pentru fata, ceva scumpete Lancome, genul ala de cosmeticala pe care nu ti-ai cumpara-o tie niciodata, in schimb o dai cadou ca da bine. M, si ea mi-a luat mie parfum, cica. Inca nu stiu daca imi place, totusi  ;D
Lu' sefu' nu stiu ce sa-i iau.

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #6 on: December 08, 2012, 22:51 »
Niste zile de concediu. ;D ;D ;D

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #7 on: December 09, 2012, 02:45 »
Mai bine un Samsung Galaxy Note. A, ce zici?  :D

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #8 on: December 09, 2012, 12:23 »
Sau un S3,de ce nu? ;D Da' nu zici rau nici cu Note-ul. ;D
« Last Edit: December 09, 2012, 12:25 by Mitza »

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #9 on: December 09, 2012, 13:09 »
Ma gandeam la Note ca sa tina cumva loc si de tableta, stii? Sa simta ca are  :D

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #10 on: December 09, 2012, 13:32 »
Sa simta si sa vada. :D

Offline vernil

• Sr. Member
« Reply #11 on: December 23, 2012, 16:34 »
Am fost si eu intrebata ce imi doresc de la mosu' ... normal, am raspuns, chiar daca pe moment am simtit cum puteai taia tacerea ... feliute subtiri ... sa-o folosesti cand e galagie  :bye: Dupa un timp, am auzit rasete si aplauze ... de la mosi si babe ... ca erau mai multi prezenti ... Eh, acum, ca oamenii incep sa se gandeasca la dorinta mea, adica am aruncat samanta, sa vedem ce si cum coace ... va zic si voua la ce visez eu : o excursie pe Amazon  :cap:
Cu ocazia asta  si fiindca un timp o sa lipsesc de pe forum, va fac si urarea de Craciun, : sa va bucurati de viata, sa luati din ea tot ce credeti ca va face fericiti, sa nu renuntati niciodata sa visati, sa iubiti si sa iertati! Craciun fericit alaturi de cei dragi! :beer:

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
« Reply #12 on: December 22, 2014, 21:32 »
I-am luat surorii mele un aparat de ros calcaiele, de ala din reclame. Are o fixatie ea cu calcaiele. :)
Mamei - cadou o programare la tratament facial (sper sa nu ne dea cu el in cap). :)
Lui Arthur un avion de asamblat si niste carti cu pisici (e fan pisici).

Voi ce idei mai aveti?

Offline mihaitzar

• Newbie
  • *
« Reply #13 on: December 23, 2014, 00:21 »
Mi-a spus o colega la munca ca daca trag fata la Secret Santa, pot sa iau ORICE (a subliniat) de la The Body Shop...

Offline Oana

• Hero Member
    • bitchingthatmovie
« Reply #14 on: December 23, 2014, 08:55 »
De la Secret Santa am primit niste manusi din-alea cu degetele taiate ca sa umbli pe telefon fara sa ti le scoti, dar peste care poti sa tragi asa, ca o caciulita, sa nu ingheti, sunt f dragalase  :P Si am dat cadou tot de Secret Santa un borcan cu bunatati gen asa. http://www.classyclutter.net/wp-content/uploads/2014/02/spa-kit.jpg

Si o sa mai iau ceva chestii pentru prietena mea dependenta de cafea si o sa fac un fel de Coffee lover survival kit. Adica ca aici http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2c/6b/6a/2c6b6a4957770aef2f7afe57f175f601.jpg

Si tot ei i-am mai facut eu o chestie simpatica foc, din lemn, pe care am pictat-o cu acrilice si i-am scris un mesaj frumos.

Apoi colegelor mele dragi le-am luat cei mai pufosi si mai roz ciorapi de pe fata planetei. Bunica-mea primeste un munte de condimente, maica-mea o esarfa cu ceva note muzicale ca tot share-uieste pe Fb tot ce e cu note muzicale, tata primeste o tableta, Sefu' nu primeste nimic iar eu primesc tot  ;D

Ar mai fi o tura de cadouri, dar e riscant, ca mai citeste lumea p-aicisha si, na, factorul surpriza... Hai pa  :air_kiss:

PS: Maine plec spre Bucuresti!!!!!