Author Topic: Brazii nostri  (Read 12990 times)

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
Brazii nostri
« on: December 19, 2012, 22:36 »
hai ca sa sparg eu gheata. cred ca am facut 983261728356178516 de poze pana am prins sa fie toata instalatia aprinsa  :crazy:

Offline vernil

• Sr. Member
Re: Brazii nostri
« Reply #1 on: December 19, 2012, 22:56 »
Eu iti dau nota 10. Oricum, esti singura care ai postat, ar fi culmea sa fii pe locul 2  :cap:
Ma bucur mult ca si tie iti plac brazii impodobiti si avand toate culorile. Pe mine ma lua cu lesin cand citeam despre brazi bicolori ... Madalina, esti aproape pe gustul meu  :clapping: , iti place iarna, impodobesti brazii ca la carte, faci niste prajituri de-mi vine sa ling monitorul ...ce mai ... esti aproape de perfectiune  :10:

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #2 on: December 19, 2012, 22:59 »
Fiindca deocamdata n-am brad,Valkiria mi-ai zis sa postez cateva pozici cu instalatii pe casa.In poze nu se vede asa bine,dar in realitate sunt chiar dragute de privit.Anul acesta ziceam ca facem ceva spectaculos cu multe instalatii pe casa,dar nu s-a putut.Poate la anul.

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #3 on: December 19, 2012, 23:02 »
vaaaai, vernil,  ma faci sa ma bag sub masa
da' sa stii ca e  chiar bicolor bradul meu. e numai cu rosu si auriu, dar am seturi de globuri diferite - unele aurii mate sau lucioase, unele rosii mate sau lucioase, unele aurii cu stelute si unele combinate rosu cu auriu si asa da senzatia de bogatie diversa

Offline vernil

• Sr. Member
« Reply #4 on: December 19, 2012, 23:07 »
Lasa masa, Madalina, nu fii modesta! Tu ai grija sa fie plina mereu masa, nu intra sub ea. Acolo cadem noi, dupa ce o sa mancam torturile   facute de tine.
Si daca tu zici ca e bicolor bradul tau, uite ca nu m-a luat lesinul, deci e frumos. Ia sa citesc eu cu ce te mai ocupi tu, pe langa meseria de mama si sotie si nevasta.  :cap:

Offline vernil

• Sr. Member
« Reply #5 on: December 19, 2012, 23:10 »
Uite si bradul sotului meu. Voi trebuie sa va ganditi ca noi suntem acum singuri, copiii sunt mari, plecati din tara, avem nepoti ... Si totusi, nu concepem Craciunul fara brad.

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #6 on: December 19, 2012, 23:22 »
Lasa masa, Madalina, nu fii modesta! Tu ai grija sa fie plina mereu masa, nu intra sub ea. Acolo cadem noi, dupa ce o sa mancam torturile   facute de tine.
Si daca tu zici ca e bicolor bradul tau, uite ca nu m-a luat lesinul, deci e frumos. Ia sa citesc eu cu ce te mai ocupi tu, pe langa meseria de mama si sotie si nevasta.  :cap:
inginer chimist, liber profesionist  ;)
cat despre bad sa stii ca si mama face brad chiar daca noi suntem mari si nepotii ajung sau nu de craciun pe la ea. la noi bradul se impodobea pe 22 decembrie cand e si ziua fratelui meu si la fel ca pe al tau il umpleam si noi cu bomboane. mai aveam si lantisoare facute din hartie glasata si eu faceam tot felul de stelute din capacele de staniol de la sticlele de lape si iaurt.
foarte frumos si des bradul tau  :app:
« Last Edit: December 19, 2012, 23:24 by madalina »

Offline Valkiria

• Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
« Reply #7 on: December 20, 2012, 09:43 »
Frumosi brazii! Mada, incap si cadourile sub brad pe masuta aia, sau le pune mosul jos.

Vernil, al vostru este deosebit de stufos, arata foarte bine!

Mitza, este casuta din povesti la voi acolo. Iese in evidenta casa voastra din toata localitatea, nu? Seamana cu o casuta din turta dulce. :)

Offline simi

• Hero Member
« Reply #8 on: December 20, 2012, 10:54 »
Pentru Mada :10:
Pentru casutza Mitzului :10: (apropos: la DITAMAI casutza se impune un hibiscus galben... dar nu de Craciun ;))
Pentru Vernil :10:
Fiecare a pus in primul rand dragoste si eu apreciez asta ENORM :-*

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #9 on: December 20, 2012, 11:22 »
ei, punem cadourile pe unde putem. copilul oricum si-a primit cadoul ca el e mai nerabdator (m, o intreaga poveste) si pentru ca a fost cuminte si are note bune acum isi butoneaza tableta de la mos  ;).  momentul in care a gasit cutia sub brad e de nepretuit. si-o dorea foarte tare, dar nu se astepta sa o si primeasca. a fost asa de emotionat ca nu mai putea vorbi, cand i-a revenit glasul nu vorbea pentru ca era tot o chiuiala si a facut in fuga vreo doua ture de apartament :)))) cred ca dadea emotia in clocot si ii fugeau piciorusele fara el  ;)

Offline Valkiria

• Hero Member
« Reply #10 on: December 20, 2012, 13:20 »
Aaa, si-a si primit cadoul! Credca a fost foarte cumintel tot anul si pentru asa cadou ramane sa fie cumintel si anul viitor. :) Sper ca citeste Alexandru :))

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #11 on: December 20, 2012, 13:25 »
ei si tu acu'! daca e prea cuminte incep sa-mi fac griji  ;D

Offline Valkiria

• Hero Member
« Reply #12 on: December 20, 2012, 15:06 »
Daca e prea cuminte, nu-l mai recunosti :) ti-au schimbat copilul, al tau era mai zbantuit. :)

Offline madalina

• Hero Member
« Reply #13 on: December 20, 2012, 15:23 »
pai cand e prea cuminte inseamna ca are febra sau ca-l doare ceva si cat e el de hihihaha in mod normal asa de suparat e cand nu se simte bine.

Offline Mitza

• Hero Member
« Reply #14 on: December 20, 2012, 16:40 »
Frumosi brazii! Mada, incap si cadourile sub brad pe masuta aia, sau le pune mosul jos.

Vernil, al vostru este deosebit de stufos, arata foarte bine!

Mitza, este casuta din povesti la voi acolo. Iese in evidenta casa voastra din toata localitatea, nu? Seamana cu o casuta din turta dulce. :)
Cam asa ceva e,cum spui tu.Se vad foarte frumos instalatiile.Dar a mai luat sotul meu astazi instalatii si vrea sa impodobeasca tot gardul,acum lucreaza la ele.Sa vedem ce-i iese.