Author Topic: Apple Blossom  (Read 747 times)

Offline madalina

• Hero Member
  • una dintre cele mai unice ;)
Apple Blossom
« on: August 01, 2014, 21:24 »
  • Publish
  • prima floricica

n-am gasit topic pt el. sper sa fi cautat bine

Offline Valkiria

• Hero Member
      • Clubul Roman de Gesneriaceae
    Re: Apple Blossom
    « Reply #1 on: August 01, 2014, 23:10 »
  • Publish
  • Nu, nu am vazut sa fie topic cu el.

Ce culori placute are. Chiar iti vine sa musti din el.

Cine-i hibridizatorul, Serge?

Offline madalina

• Hero Member
    • una dintre cele mai unice ;)
    Re: Apple Blossom
    « Reply #2 on: August 01, 2014, 23:18 »
  • Publish
  • bai, haber n-am! m-a cadorisit bogdan cu el si sincera sa fiu nu ma asteptam dupa nume sa imi placa asa de mult pt ca mie nici florile de mar nu imi spun mare lucru. m, s-a dovedit ca m-am inselat.

le: am facut niste sapaturi pe net si am dat peste un site rusesc unde zice ca g. mossop e hibridizatorul.

5) 'Apple Blossom' ("Эппл Блоссэм", в переводе с англ. "Яблоневый цвет", G. Mossop):
    цветки достигают в диаметре 6 см, яркого нежно-розового цвета, лепестки немного текстурированные, у входа в округлый зев - двойной ряд бордово-коричневых штрихов на фоне желто-сиреневого ореола, растение среднего размера, побеги прямостоячие с округлыми небольшими зелеными листьями.
    in traducere goagal  ;D
    5) "Apple a Blossom" ("Apple Blossem", tradus din limba englezДѓ "Apple Blossom", G. Mossop).:
    flori ajunge la un diametru de 6 cm, luminoase, petale roz pal usor texturate, rotunjite la intrarea Г®n magazie - dublu rГўnd de atingeri-maro maro pe un halou galben-violet, o planta de dimensiuni medii, tulpini erecte cu mici, rotunjite frunze verzi.

hehehe, la intrarea in magazie e un ... tufis luminos :crazy: :crazy:
    « Last Edit: August 01, 2014, 23:48 by madalina »

Facebook Comments