Author Topic: Cum tratati astenia de primavara - cine, ce si de unde mai comanda?  (Read 10412 times)

Offline simi

• Hero Member
Alienor cea cu nuante "zapacite" este cumva Shogun? ...desi daca spui ca-i RS...

Offline MihaelaEnache

• Hero Member
Cate frumuseti, Diana!

RS-Driada m-a cucerit .. si cu LE-Sedoi Graf am vazut o pozaaa :smiles60:

De pe ce site le-ai comandat ??

Trebuie sa ma tratez si eu cu o comanda de pe un site.. oricare-ar fi  ;D

Offline Alienor

• Hero Member
Alienor cea cu nuante "zapacite" este cumva Shogun? ...desi daca spui ca-i RS...

Nu Simi, pe aceea oare Olivia demult, din cea de care spun eu zicea ea atunci ca avea frunza. La ora asta nu reusesc sa imi amintesc cum se cheama  :dash2:

Offline MihaelaEnache

• Hero Member
Alienor, cred ca Lena e detinatoarea sugardas.lt .. Diana, corecteaza-ma daca gresesc  ;D

Offline Alienor

• Hero Member
Deci, sa vedeti ce face batranetea din om  :crazy:  Exact despre soiul asta vorbeam atunci la concurs, LE-Sedoy Graf, dar nu stiu de ce ramasesem eu in cap ca ar fi un RS.  Mi-am dat totusi seama intr-un final  :D

Offline simi

• Hero Member
Asa ma "tratez" eu  :boast:

Offline MihaelaEnache

• Hero Member

Offline Valkiria

• Moderator
  • Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Heee, Simi, asta-i alta treaba, altfel de tratare. :* Sa vina primavara!

Olivia, daca stiam ca le ai pe astea pe care le-ai comandat - alegeam altceva, ca m-am tot sucit sa aleg. Mai multe nu pot lua si din lipsa de bani, si din lipsa de timp. Iese cam scump frunza, pt mine cel putin.
Pe lista care a ramas acasa, au ramas:

RS-Zolotaia Pena
RS-Zolotoe Runo
Ian-Skazka
RS-Strana Elifov
RS-Chudo Landysh
RS-Ramzes
LE-Polina Viardo
LE-Mednyi Vsadnik
RS-Kolokolinyi Zvon

:(((((

Alienor, parca asa gri mai este si LE-Mednyi Vsadnik. Si am mai vazut una intr-o poza: LE-Hozeaika Mednoi Gory (Mistress of the Copper Mountain) - bestiala. Dar nu o au pe site-ul asta.

De aici am luat: http://www.sugardas.lt/~fialki/violet_001_050_lt.html
Hai ca stie toata lumea situl asta.

Offline olivia

• Hero Member
Alienor, chiar nu-mi aduc aminte conversatia.  :blush2:
Valkiria, nu e cazul sa-ti para rau pentru ce ai luat. Ce e in mana, nu-i minciuna. Ti-am zis, de unele nici nu sunt sigura. Plus ca sunt pui. Cine stie cum vor evolua.
Zolotoje Runo e acelasi lucru cu ce am eu Golden Fleece?
O am si pe RS-Chudo Landysh, dar iar nu stiu daca e cum trebuie. Si parca am si Viardo.

Offline Alienor

• Hero Member
Valkiria, multumesc, site-ul il stiam, dar nu stiam ca se poate comanda de acolo, ca trimit la noi. Nu ca as fi comandat acum, dar e bine de stiut.

Olivia, eu am retinut pentru ca m-am bucurat cand ai spus ca o ai, imi place foarte mult, doar ca acum nu mi-o aminteam dupa nume si abia cand am gasit o poza mai buna, mi-am dat seama ca aceea este :)

Offline Valkiria

• Moderator
  • Hero Member
    • Clubul Roman de Gesneriaceae
Olivia, dar de ce nu esti sigura de atat de multe ca vor inflori cum trebuie?

Offline Alienor

• Hero Member
Si in cele ramase pe lista sunt frumuseti. RS-Chudo Landysh si RS-Ramzes sunt superbe.

LE-Mednyi Vsadnik si LE-Hozeaika Mednoi Gory imi par mai mult cu verde decat cu gri.

Offline ena

• Hero Member
Si am mai vazut una intr-o poza: LE-Hozeaika Mednoi Gory (Mistress of the Copper Mountain) - bestiala. Dar nu o au pe site-ul asta.

Eu am vazut-o pe site. La pozitia 393.

Offline Christina

• Sr. Member
N-am zis ca mi-am luat ceva....eu deja mi-am tratat astenia cu parfumuri, pentru flori mai am timp.

Diana deja ti-ai comandat de la Lena violete?Pui?

PS ...Oricum o floare e pe drum, asa ca restul conteaza mai putin :P
« Last Edit: March 01, 2015, 12:08 by Christina »

Offline olivia

• Hero Member
Olivia, dar de ce nu esti sigura de atat de multe ca vor inflori cum trebuie?
Mie nu-mi par multe. Si chiar mai am si altele cu semnul intrebarii. Motivele sunt diferite de la caz la caz. La unele varietati am vazut ca pe net apar foarte multe poze cu sporturi (soi instabil?), sau nu vad clar cum arata rozeta si frunzele si nu stiu daca se aseamana cu ce am eu. Sau chiar am unele la care nici pana acum nu mi-e clar cum e varianta corecta. 

Facebook Comments