Author Topic: Canicula - consecinte si prevenire  (Read 29474 times)

Offline Christina

• Sr. Member
Re: Canicula - consecinte si prevenire
« Reply #150 on: June 07, 2016, 20:15 »
  • Publish
  • Mult succes Ramona!

Ideea era sa ne spui de la cine ai luat-o ca sa nu patim si noi la fel.......chiar daca muuulte dintre noi avem  :aroma:

Offline Ramonar

• Newbie
    • *
    « Reply #151 on: June 22, 2016, 17:26 »
  • Publish
  • Christina, scuze acum am citit ultimul comentariu. Este luat impreuna cu alte 5 plante de la Lumibogza.
    Le-am luat cu 2 prietene, cate 2 de fiecare. Din ele doar 3 sunt ok, restul sunt in moarte clinica.
    Eu am reusit (momentan) sa resuscitez pe antonio al meu (avea 2 rozete si le-am pus separat :una in apa iar cealalta in perlit). Cel din apa a inceput sa faca radacinute, il mai las putin si cred ca ii fac mutarea in perlit si lui.
    Nici nu stiu ce sa fac cu ele ca am ziua 28-29 de grade in casa si aerul merge doar dimineata si seara cand vin eu acasa.
    Voi mai tineti in sera plantute ? Eu am 3 sere, la 2 deja am scos capacele dar mai am una.

Offline doina

• Hero Member
    « Reply #152 on: June 23, 2016, 06:28 »
  • Publish
  • Eu mai am plantute in sera. Niste frunze care cred ca au radacini dar nu le-am verificat, niste pui care erau foarte mici la transplantare si niste violete resuscitate.

Offline Ramonar

• Newbie
    • *
    « Reply #153 on: June 23, 2016, 11:24 »
  • Publish
  • si eu am puii cei mai mici dar mi se pare ca e putin sufocant aerul acolo si imi e teama sa nu ii pierd. Mai ales ca unul din ei avea 1 cm cand l-am separat de frunza :))

Offline doina

• Hero Member
    « Reply #154 on: June 24, 2016, 14:30 »
  • Publish
  • Aeriseste mai des.

Offline Ramonar

• Newbie
    • *
    « Reply #155 on: June 27, 2016, 10:28 »
  • Publish
  • sunt in sera cu capacul ridicat. Degeaba.. e prea cald in casa si implicit in sera :(

Facebook Comments